شرکت مانیاد صنعت: ارائه دهنده، شرکت سازنده و تولید کننده ترموول در انواع و اقسام گوناگون با بهترین کیفیت متریال در ایران. ترموول ها در محیط های صنعتی ای که دارای فشار، سرعت بالا و حاوی ماده خورنده هستند، به عنوان یک محافظ میان سنسور دما (ترموکوپل یا RTD) و محیط های گازی، سیالات و… مورد استفاده قرار می گیرند و کاربردهای فوق العاده ای دارند.

مانیاد صنعت رادین آژند به عنوان یک شرکت سازنده ترموول در ایران، توانسته است طیف گسترده ای از انواع ترموول ها در انواع صاف، پله ای، مخروطی، جوشی، رزوه ای و فلنج دار را با بهترین متریال تولید و به بازارهای داخلی و خارجی ارائه دهد. کیفیت Thermowell های تولید شده یا ساخته شده توسط ما چنان بالاست که بساری از صنایع مادر از این تجهیزات به منظور محافظت از سنسورهای خود استفاده می کنند.

شرکت سازنده و تولید کننده انواع ترموول حرفه ای مناسب صنایع بزرگ و کوچک

کلیه تجهیزات سنسورهای دما که در صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی، صنایع غذایی، داروسازی ها و سایر صنایع مورد استفاده قرار می گیرند، اغلب در معرض فشار یا تماس با مواد ناسازگار هستند، بنابراین از تجهیزات Thermowell ها برای محافظت از پراب های دما یا Temperature Sensor استفاده می گردد.

یکی از حائزاهمیت ترین موارد در تولید Thermowell ها، نیروهای آیرودینامیکی یا هیدرواستاتیکی است که معمولاً بر روی این تجهیزات حرفه ای بسیار تأثیر می گذارند و بسته به ماهیت مصرف و کاربردی که قرار است در محیط استفاده گردد، می توانند به 2 نوع کم فشار (low pressure) یا فشار بالا (high pressure) طراحی شوند.

مرور: ترموول ها بیشتر از ترموکوپل ها در برابر آسیب های ناشی از سایر نیروهای فرآیندی مانند ارتعاش (vibration)، خوردگی (corrosion)،  ساییدگی (abrasion) یا آسیب های مکانیکی (mechanical damage) محافظت می کنند.

لازم به ذکر است که از Thermowellها فقط به منظور محافظت از سنسور دما استفاده نمی گردند و کاربردهای مفید دیگری هم دارند. مثلا اگر سنسور دما دچار مشکل شد، می توانید به راحتی از جایگاه خود خارج کرده و سنسور دیگری در جایگاه موردنظر قرار دهید. یعنی دسترسی به سنسورها بدون هیچ مشکلی و به راحتی صورت می گیرد.

ما می توانیم ترموول ها را در ابعاد و اندازه های مختلف و به طور کاملاً سفارشی و مطابق با درخواست شما بسازیم. برخی از عواملی که که در تعیین انتخاب Thermowell مناسب دخلیل هستند عبارتند از: طول لوله (stem length)، قطر سوراخ (bore diameter)، ضخامت و lagging extensions و جنس متریال مورد استفاده.

با این حال، ترموول های سفارشی را می توان به گونه ای طراحی کرد که در فرآیندی با الزامات و محدودیت های خاص قرار گیرد.

قطر سوراخ (bore diameter)، اندازه دهانه ای است که ترموکوپل یا RTD در آن قرار می گیرد و طول stem فاصله سوراخ تا دیواره لوله است. انتخاب متریال برای ساخت Thermowell ها نیز بایستی با توجه به واکنش پذیری شیمیایی، مقاومت در برابر خوردگی و واکنش یک ماده به افزایش یا کاهش دما مورد توجه قرار گیرد. مواد متداول مورد استفاده برای ترموول ها شامل فلزات بادوام مانند فولاد کربنی، فولاد ضد زنگ، مونل و برنج است. برای ترموول های فلنج دار، اندازه فلنج و سایز بندی مناسب نیز باید تعیین گردد.

مانیاد صنعت: تولید کننده و شرکت سازنده ترموول در ایران

شرکت مانیاد صنعت رادین آژند به عنوان شرکت سازنده و تولید کننده ترموول در ایران، تمامی تولیدات خود را با ضمانت و خدمات پس از فروش به شما عزیزان ارائه می کند.