شرکت مهندسی بازرگانی مانیاد صنعت
وارد کننده و تأمین کننده کابل های حرارتی

مقالات

هادی کابل های ترموکوپل را بیشتر بشناسیم

کابل ترموکوپل چیست؟

کابل ترموکوپل چیست؟ در این مقاله انواع کابل ترموکوپل را از نظر هادی مورد بررسی قرار می دهیم. همچنین در این میان کابل های ترموکوپل را از دیگر دیدگاه ها نیز بررسی می کنیم. همانطور که می دانید هادی (Conductor) یکی از مهم ترین اجزا کابل ترموکوپل می باشد.

سیم ترموکوپل چیست ؟

سیم ترموکوپل چیست

سیم ترموکوپل بطور معمول بدون هیچ گونه عایق و با هادی بصورت خشک (Solid) می باشد. این سیم متشکل از دو رشته می باشد که با توجه به تایپ آن، متریال استفاده شده در هنگام ساخت متفاوت می باشد. بطور مثال سیم ترموکوپل تیپ k دارای ساختار…

سیم نسوز چیست؟

سیم نسوز چیست ؟

سیم نسوز به عنوان یک سیم برق برای تجهیزات مقاوم در برابر حرارت استفاده می شود. این نوع سیم ها در مکان هایی استفاده می شود که دمای محیط بسیار زیاد است. در این مقاله 9 نکته طلایی برای خرید سیم نسوز را برای شما توضیح می دهیم.

کابل نسوز چیست؟

کابل نسوز چیست؟

کابل نسوز به کابلی گفته می شود که بوسیله روکشی مقاوم در برابر حرارت از جنس سیلیکون، فایبرگلاس، تفلون و… در یک بازه بسیار گسترده دمایی خاصیت شیمیایی خود را از دست نمی دهد. در این مقاله مزایا و معایب کابل نسوز را بررسی نموده و هر کدام را توضیح می دهیم.

مقایسه سیم رابط ترموکوپل و سیم ترموکوپل

سیم رابط ترموکوپل

برای درست کردن نقطه حساس به دما یا قسمت پراب، سنسور ترموکوپل استفاده می شود. سیم رابط ترموکوپل فقط برای رساندن اختلاف پتانسیل اندازه گیری شده توسط ترموکوپل از پشت پراب تا ابزار خواندن ولتاژ استفاده می شود.

مقایسه کابل جبران ساز ترموکوپل و کابل رابط ترموکوپل

هادی کابل ترموکوپل

هادی کابل ترموکوپل به عنوان منتقل کننده ولتاژ اندازه گیری شده توسط ترموکوپل، واسطه بین تجهیزات سنجش و کنترل دما می باشد. این هادی نقش مهم انتقال سیگنال اندازه گیری شده به اتاق کنترل و مانیتورینگ و یا دستگاه های نمایش و اندازه گیری را دارد.

کابل جبران ساز ترموکوپل یا کابل رابط ترموکوپل چیست؟

کابل جبران ترموکوپل

کابل جبران ساز ترموکوپل – سیم ترموکوپل – کابل ترموکوپل – کابل رابط ترموکوپل – سیم جبران ترموکوپل – سیم رابط ترموکوپل – کابل افزاینده طول ترموکوپل – سیم افزاینده طول ترموکوپل. دانستن نام صحیح و ویژگی های فنی هرکدام از اجزا ترموکوپل در انتخاب مناسب تجهیز

کابل نسوز ایرانی چیست؟

کابل نسوز ایرانی

کابل نسوز ایرانی چیست؟ کابل های نسوز جزیی از کابل های مورد استفاده در مصارف ایمنی (safety) بوده و خاصیت این نوع کابل عملکرد تحت شرایط آتش سوزی می باشد. این کابل در هنگام آتش سوزی متریال آتش نشده و سبب افزایش میزان شعله آتش نخواهد شد.

روکش کابل ترموکوپل را چگونه انتخاب کنیم؟

روکش کابل ترموکوپل

روکش کابل ترموکوپل مناسب را چگونه انتخاب کنیم؟ در این مقاله 7 نکته طلایی برای انتخاب کابل ترموکوپل را بیان کرده و برای هر یک مثال می زنیم. در هنگام انتخاب کابل ترموکوپل می بایست بازه دمای محیط، امواج الکترو مغناطیسی و بسیاری دیگر از شرایط را در نظر بگیریم.

کابل نسوز سیلیکونی چیست؟

کابل نسوز سیلیکونی چیست؟

این مقاله تا تاریخ 97/09/30 بارگذاری خواهد شد!

کابل ترموکوپل نوع k را بیشتر بشناسیم

کابل ترموکوپل نوع k

کابل ترموکوپل نوع k را در این مقاله از نظر ساختار عایق و روکش بررسی می کنیم. عایق و روکش کابل ترموکوپل می تواند از جنس فایبرگلاس، پی وی سی، سیلیکون، تفلون و… باشد. همچنین انواع کابل ترموکوپل نوع K  را از نظر هادی (Conductor) بررسی می کنیم.

استاندارد رنگ کابل ترموکوپل و اختصارات جهانی آن چیست؟

رنگ کابل ترموکوپل

رنگ روکش کابل ترموکوپل دارای استاندارد های بین المللی می باشد. بدین معنی که رنگ عایق و روکش این کابل در استاندارد مربوطه به معنای تایپ خاصی از کابل ترموکوپل می باشد. به عنوان مثال رنگ سبز در استاندارد DIN آلمان بیان کننده کابل ترموکوپل نوع KX می باشد.

آیا کابل ترموکوپل سرعت واکنش دارد؟

زمان واکنش ترموکوپل

در این مقاله نحوه تعیین سرعت واکنش یا Response Time انواع ترموکوپل را توضیح می دهیم. همچنین پس از تعریف سرعت واکنش و دقت اندازه گیری ترموکوپل نوع K به بررسی این دو شاخصه برای کابل ترموکوپل نوع KX می پردازیم.

کابل رابط ترموکوپل و نحوه اتصال به ترموکوپل

کابل رابط ترموکوپل

کاربر گرامی ضمن عذرخواهی این مقاله تا تاریخ 97/10/30 بارگذاری می شود!

شرکت BLF ایتالیا را بیشتر بشناسیم

مانیاد صنعت

شرکت BLF ایتالیا در سال ۱۹۸۲ کار خود آغاز و توسط آقای لوراسکی تأسیس شده است. به‌ عنوان یکی از شرکت‌ های مدرن و کارآمد در زمینه تولید انواع سیم و کابل در مساحتی به میزان بیش از ۱۰,۰۰۰ متر مربع فعالیت می‌نماید. رشد مداوم، مستمر و سرمایه‌ گذاری قابل‌ توجه…

کابل ضد حریق چیست؟

مانیاد صنعت

کابل ضد حریق به دو دسته دارای تأییدیه LPCB و بدون تأییدیه LPCB تقسیم بندی می شود. تست ویژگی های کابل ضد حریق براساس استانداردهای IEC60331 و BS6387 می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید