• شرکت مهندسی بازرگانی مانیاد صنعت (واردات و تولید کابل های خاص)

کابل جبران ساز ترموکوپل یا کابل رابط ترموکوپل چیست؟

کابل جبران ساز ترموکوپل یا کابل رابط ترموکوپل چیست؟

کابل جبران ترموکوپل چیست؟

Thermocouple Compensation Cables*

بطور روزانه در صنعت از کابل ترموکوپل و بخصوص کابل جبران ساز ترموکوپل با عناوین مختلفی نام می بریم:

کابل جبران ساز ترموکوپل – سیم ترموکوپلکابل ترموکوپلکابل رابط ترموکوپلسیم جبران ترموکوپلسیم رابط ترموکوپل – کابل افزاینده طول ترموکوپلسیم افزاینده طول ترموکوپل .

 

کابل جبران ترموکوپل

 

دانستن نام صحیح و ویژگی های فنی هرکدام از اجزا ترموکوپل در انتخاب مناسب تجهیز مورد نیاز و در نتیجه عملکرد آن و سنجش صحیح دما تاثیر بسزایی خواهد داشت.

شرکت مهندسی بازرگانی مانیاد صنعت تامین کننده کابل های خاص و تکنولوژی پیشرفته به عنوان نماینده رسمی و انحصاری BLF ایتالیا در ایران با بیش از ربع قرن تجربه حضور موفق در صنعت ایران.

با هدف خدمت رسانی و تحویل فوری کابل های ترموکوپل، اقدام به موجود کردن کابل جبران ترموکوپل BLF ایتالیا در تایپ های مختلف و روکش های متنوع جهت استفاده در رنج گسترده ای از دما و شرایط محیطی در انبارهای خود در ایتالیا، امارات و ایران نموده است.

ترموکوپل یک تجهیز ابزاردقیق!

-کنترل صنعتی> تجهیزات ابزاردقیق> بخش دما> تسنسورهای اندازه گیری دما> ترموکوپل> کابل جبران ترموکوپل

اهمیت کابل جبران ترموکوپل در چیست؟

تجهیزات ابزاردقیق در صنعت دارای حساسیت بالا و نیازمند دقت زیاد می باشند.

همانطور که می دانید ترموکوپل ها از گرد هم آمدن چند تجهیز دیگر ساخته می شوند که تولید یک ترموکوپل با کم ترین سرعت واکنش و بیشترین دقت اندازه گیری نیازمند دانش فنی و تجربه بسیار زیادیست.

به همین ترتیب سنجش، انتقال و کنترل دما نیز از به هم پیوستن چند تجهیز ابزاردقیق و اتوماسیون صنعتی تشکیل شده که در نهایت به کنترل صنعتی می انجامد.

با توجه به حساسیت سنجش دما و خسارت های غیر قابل جبران در صنعت، می بایست ترموکوپل و کابل جبران ترموکوپل را با تجربه و دانش فنی لازم انتخاب نمود.

بدین منظور می بایست ابتدا تفاوت میان کابل جبران ترموکوپل و کابل افزاینده طول ترموکوپل را بخوبی بشناسیم سپس کابل ترموکوپل مورد نیاز را به درستی انتخاب نماییم.

کاربرد کابل جبران ترموکوپل چیست؟

بطور معمول ترموکوپل به تجهیزات دیگری از قبیل دیتالاگر، پی ال سی، کنترلر، نمایشگر و … جهت خواندن و به نمایش در آوردن دمای نقطه اندازه گیری شده و یا کنترل دما وصل می شود.

این اتصال شامل فاصله ای یک یا چند متری می باشد که در فاصله طولانی همراه با دمای محیط حداکثر 80 درجه سانتیگراد می توان از کابل جبران ترموکوپل به جهت جلوگیری از افت ولتاژ اندازه گیری شده استفاده کرد.

این راه حلی اقتصادی و مقرون به صرفه است.

همچنین در فواصل طولانی تر می توان از کابل افزاینده طول ترموکوپل (کابل رابط ترموکوپل) که با آلیاژ همسان با سیم داخلی ترموکوپل ساخته شده است در دمای محیط یکسان با ترموکوپل استفاده کرد که کوره های صنعتی می توانند مثال خوبی باشند.

 

کابل جبران ترموکوپل پی وی سی بی ال اف ایتالیا

*کابل جبران ترموکوپل پی وی سی تایپ KCA محصول BLF ایتالیا سایز 1.30*2*1 میلی متر مربع

 

جدول استانداردهای جهانی رنگ انواع کابل جبران  ترموکوپل

در تصویر زیر اشاره ای کوتاه به اختصارات و استانداردهای جهانی کد رنگ روکش کابل های جبران ترموکوپل و کابل افزاینده طول ترموکوپل خواهیم داشت که می توانید توضیحات تکمیلی را از طریق لینک زیر در نوشتاری دیگر مطالعه نمایید.

اختصارات جهانی کابل جبران ترموکوپل

*جدول استاندارد جهانی کد رنگ روکش انواع کابل جبران ترموکوپل و کابل افزاینده طول ترموکوپل

 

مشاوره فنی قبل از خرید کابل جبران ترموکوپل مانیاد صنعت

قبل از خرید کابل جبران ترموکوپل استفاده از راهکارهای علمی و تجربی می تواند به انتخاب بهترین گزینه بیانجامد و خدمات پس از فروش می تواند آرامش خیال و بیشترین بازده کاری را در نتیجه داشته باشد.

تیم فنی مانیاد آمادگی دارد همراه با شما پاسخ سوالات مطرح شده و سوالات باقی مانده در مورد کابل جبران ترموکوپل را مشخص نماید.

کادر متخصص فنی – بازرگانی مانیاد سال های متمادی است بر روی کابل های خاص و تکنولوژی پیشرفته تمرکز کرده و توانسته است انواع کابل جبران ساز ترموکوپل با ساختار ساده و پیچیده را تامین و نصب نماید.

خدمات پس از فروش مانیاد صنعت

با توجه به ارایه خدمات پس از فروش واقعی، در صورت نیاز تیم اجرایی مانیاد در صنعت در محل مربوطه حضور پیدا کرده و مشکل را رفع نموده است!

در بیشتر موارد مشکل انتخاب نادرست کابل جبران ترموکوپل توسط مصرف کننده تشخیص داده شده است!؟!؟ چرا که مصرف کنندگان عزیز می بایست قبل از اقدام به خرید به درستی تشخیص دهند کدام یک از ساختارهای کابل ترموکوپل می تواند به خوبی برایشان کاربرد داشته باشد؟

عوامل محیطی موثر بر انتخاب ساختار کابل جبران  ترموکوپل!

مهمترین عوامل محیطی موثر بر انتخاب ساختار کابل جبران ترموکوپل به شرح زیر می باشد:

-دمای محل نصب کابل جبران ترموکوپل

این نکته حایز اهمیت است که بایستی بازه دمای سنسور ترموکوپل و کابل جبران ترموکوپل را بطور جداگانه مشخص نماییم.

-شرایط فیزیکی و شیمیایی محل نصب کابل جبران ترموکوپل

ممکن است ترموکوپل در مایعی سیال همچون روغن قرار گیرد که کابل جبران ترموکوپل می تواند درون یا بیرون از روغن قرار گیرد که برای هر کدام، ساختار کابل جبران ترموکوپل متفاوت خواهد بود.

-شرایط فیزیکی و شیمیایی محل عبور کابل جبران ترموکوپل

مشخص کردن خشک یا مرطوب بودن محیط؟

پاسخ به این سوال که آیا محیط دارای مواد خورنده است یا خیر؟

تیم فنی مانیاد با دارا بودن دانش علمی و تجربه کافی همواره در کنار مصرف کنندگان عزیز بوده و وظیفه حرفه ای خود را برای انتخاب صحیح کابل جبران ترموکوپل مورد نیاز انجام خواهد داد.

پی نوشت:

1-در این نوشتار باختصار انواع مختلف سنسورهای اندازه گیری دما را ترموکوپل نامیده ایم.

2- از عبارت سیم ترموکوپل استفاده شده است که صحیح آن کابل ترموکوپل می باشد.

 

 

مقالات مرتبط:

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟