یکی از عوامل کاهش عمر مفید قطعات صنعتی استفاده از متریال نامرغوب، بی کیفیت و نا مناسب می باشد. بطوریکه دقت نکردن به این موضوع موجب افزایش ضایعات و دور ریز در مواقع ضرور خواهد شد.

همانطور که می دانید یکی از مهمترین عوامل حائز اهمیت در پروسه های صنعتی ، پروسه ی کنترل دما میباشد.

فرض کنید در کورۀ ذوب نیاز به پایش و کنترل دما دارید یکی از عواملی که به مهندسان در این حوزه کمک خواهد کرد استفاده از مجموعه ای از تجهیزات صنعتی که شامل مشعل ، ترموکوپل ، ترانسمیتر ، کابل های ارتباطی و … می باشد. کارشناسان برق از این تجهیزات برای انتقال دیتا و سیگنال اندازه گیری شده به اتاق مانیتورینگ و کنترل استفاده می کنند. در بخش طراحی چندین عامل را برای طراحی سیستم کنترل و اتوماسیون صنعتی می توان در نظر گرفت .

دراین بخش به مواردی اشاره خواهیم کرد :

  1. هزینه پایین ، کیفیت پایین – هزینه پایین کیفیت مناسب
  2. هزینه بالا ، کیفیت بالا

هزینه پایین همیشه منجر به کاهش عمر مفید تجهیز خواهد شد . این نکته را باید در نظر گرفت که هر بار خاموشی کوره منجر به بالا رفتن ضایعات خواهد شد (در مقالات بعدی بیشتر در این مورد اشاره خواهیم کرد )

مطالعه بیشتر: شرکت BLF ایتالیا را بهتر بشناسیم

خساراتی که ناشی از قطعات نامرغوب در صنعت به بار می آید کاملاً قابل جلوگیری می باشد . استفاده از کابل های مرغوب BLF ایتالیا یکی از راههای پیشگیری از همین عوامل است . در بخش اول ویدئو توضیحاتی در این مورد ارائه شده است .

شرکت بی ال اف : BLF ایتالیا یکی از بزرگترین تولید کننده های سیم و کابل ترموکوپل در دنیا می باشد .

مطالعه بیشتر: راهنمای خرید انواع سیم و کابل ترموکوپل اصل

ترموکوپل : ترموکوپل از اتصال دو فلز غیر هم نام ساخته شده و برای اندازه گیری دمای بالا بکار برده می شود .