به این مطلب امتیاز دهید:

خرید ترموکوپل صنعتی (Industrial Thermocouple)+استعلام قیمت فروش

خرید ترموکوپل صنعتی (Industrial Thermocouple) از برند مانیاد صنعت رادین آژند با ضمانت و خدمات پس از فروش. ترموکوپل صنعتی، یکی از برترین تجهیزات در زمینه اندازه گیری دما بوده و کاربرد فوق العاده ای در صنایع گوناگون دارد. کلیه صنایع بزرگ و کوچک در کشور از قبیل صنایع فولاد، نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، مس، آهن، صنایع شیمیایی و … از این نوع از دماسنج ها برای مصارف خود استفاده می کنند. به منظور خرید و بررسی استعلام قیمت فروش ترموکوپل صنعتی، می توانید از کارشناسان مانیاد صنعت در این زمینه مشاوره بگیرید تا بتوانید بهترین دماسنج دما را تهیه کنید. ترموکوپل های صنعتی در انواع، اشکال و نوع های مختلفی طراحی، تولید و ساخته می شوند. از سنسورهای سیمی گرفته تا سنسورهای هد دار، همگی براساس نوع و کاربردشان می توانند در بخش های مختلف در یک محیط صنعتی مورد استفاده قرار بگیرند.

انواع ترموکوپل صنعتی، محدوده های دمایی گسترده ای را پشتیبانی می کنند. (از تایپ K تا تایپ C). ما در شرکت مانیاد صنعت انواع گوناگونی از این نوع سنسورها را با کمترین میزان خطا 0.1-0.2 تولید می کنیم.

مطالعه بیشتر: ترموکوپل صنعتی چیست؟

انواع ترموکوپل صنعتی کدامند؟

انواع ترموکوپل صنعتی در تایپ ها و انواع گوناگون وجود دارند که هر کدام مربوط به محدوده دمایی یا درجه های مختلف و همچنین دقت دمایی مخلفی اند. خواص آنها ممکن است به نوع عایق (غلاف) مورد استفاده برای سیم های فلزی نیز بستگی داشته باشد. در ادامه به بررسی انواع ترموکوپل صنعتی می پردازیم.


اصل اندازه گیری در انواع ترموکوپل صنعتی

اصل اندازه گیری در ترموکوپل، بر اساس پدید سیبک (Seebeck) است. فرض کنید دو فلز A و B داریم و این دو فلز از جنس های متفاوت (فلزات گوناگون) ساخته شده اند. همچنین دو نقطه T1 و T2 را فرض کنید. در دماهای T1 و T2 توسط دو اتصال به هم متصل می شوند که در نتیجه آن یک Thermocouple را تشکیل می دهند. با اثر Seebeck، ترموکوپل یک اختلاف پتانسیل ایجاد می کند که به اختلاف دمای بین اتصالات T1-T2 بستگی دارد. توجه داشته باشید که ترموکوپل ها به طور دقیق دما را اندازه گیری نمی کنند، بلکه تفاوت دما را اندازه گیری می کنند.

به منظور اندازه گیری دمای نامعلوم بخشی از محیط، بایستی یکی از دو مکان اتصال در دمای مشخصی حفظ گردد. به عنوان مثال دمای ذوب یخ (0 درجه سانتیگراد). همچنین ممکن است این دمای مرجع توسط یک سنسور دما اندازه گیری گردد (به عنوان مثال دمای محیط). بنابراین اندازه گیری دما به صورت غیر مستقیم است، چون جفت های حرارتی صنعتی، تفاوت پتانسیل الکتریکی را اندازه گیری می کنند. بنابراین لازم است زمان پاسخدهی ترموکوپل مورد استفاده را به عنوان تابعی از دما بدانیم تا بتوانیم اختلاف پتانسیل الکتریکی را با اختلاف دما مرتبط کنیم. از آنجایی که اندازه گیری شامل تعیین میزان اختلاف پتانسیل است، دقت آن به شدت به ولت متر مورد استفاده بستگی دارد و این مورد بسیار حائز اهمیت است.

اجازه دهید مثالی در این زمینه بیان کنیم:

یک ترموکوپل مس/کانستانتان را در نظر بگیرید. فرض کنید که فلز نوع A از نوع کانستانتان و فلز نوع B از نوع مس است. در مبحث ابزار دقیق به محل اتصال این دو فلز، جوش گرم مس و کنستانتان گفته می شود. یعنی بخشی در معرض دمای T ° درجه سانتیگراد، قرار می گیرد. از سوی دیگر که به “اتصال سرد” معروف است، چیزی نیست جز اتصال پروب ترموکوپل همراه با processing module یا ترمینال سرامیکی میانی. این در واقع یک ترموکوپلی است که اختلاف پتانسیل آن از جوش گرم کم می شود. با ساخت، این اتصال سرد در یک محیط عایق حرارتی و بالاتر از همه مجهز به تنظیم دما قرار می گیرد. با مشخص شدن میزان T °، سیگنال خروجی ماژول پردازش سیگنال تصحیح خواهد شد.

مثال:

  1. T1 در اتصال گرم دارای میزان دمای 100 درجه سانتیگراد است.
  2. T2 در اتصال سرد در معرض دمای 20 درجه سانتیگراد است.
  3. سیگنال uncorrected (بدون در نظر گرفتن اتصال سرد)، 80 درجه سانتیگراد خواهد بود.
  4. سیگنال correct در 100 درجه سانتیگراد است (دمای محل اتصال سرد به 80 درجه سانتیگراد محاسبه شده قبلی اضافه می شود).

مشاوره رایگان خرید Industrial Thermocouple

اگر قصد خرید و استعلام قیمت خرید و فروش انواع ترموکوپل صنعتی را دارید، می توانید با کارشناسان ما در شرکت مانیاد صنعت تماس بگیرید.