به این مطلب امتیاز دهید:

خرید ترموکوپل نوع N

ترموکوپل نوع N یا (N Type Thermocouple)، جزو دسته بندی سنسورهای مبتنی بر فلز پایه (Base Metal Thermocouple) محسوب می گردد. میزان محدوده یا دامنه دمایی پشتیبانی شده در این تایپ از سنسورهای دما از دمای 270- الی 1300+ درجه سانتیگراد است. از طرفی بسیاری از کارشناسان حوزه برق صنعتی معتقدند که تایپ N با توجه به نوع آلیاژ به کار رفته و محدوده دمایی پشتیبانی شده، می تواند به عنوان جایگزینی برای تایپ مشهور K محسوب گردد. آلیاژهای به کار رفته در تایپ یا تیپ N از نوع (Nicrosil-Nisil) است. بدین صورت که پایه مثبت (+) آن از آلیاژ (Nicrosil) عمدتاً از نیکل، کروم و سیلیکون و پایه منفی (-) آن یک آلیاژ (Nisil) است که عمدتاً از نیکل و سیلیکون تشکیل شده است.

نکته مهم: ترموکوپل N در سال 1989 طبق استاندارد IEC مورد استفاده عملی قرار گرفت. این تیپ از سنسورها ارزان قیمت بوده و زمانی مورد مصرف قرار می گیرند که بخواهید محدوده دمایی بالای 1000 درجه سانتی گراد را اندازه گیری کنید.

همانطور که در بالا به ان اشاره کردیم، ترموکوپل تایپ N، بهبود یافته سنسور تیپ K است و مشکلاتی مانند “رانش نیروی حرارتی” و “محدوده دمایی کوتاه” در دماهای بالای 1000 درجه سانتیگراد یا بالاتر به دلیل اکسیداسیون مشاهده شده در سنسورهای K را ندارند و همچنین ایمنی و پایداری آن ها افزایش بالاست. در حال حاضر پشتیبانی از دماهای بالاتر توسط این دماسنج اندازه گیری دما بدون هیچ مشکلی انجام می شود. با این حال، مانند سِری K، برای محیطهای reducing atmospheres، به هیچ عنوان مناسب نیستند.

برای مشاهده، بررسی و استعلام قیمت کل سنسورها، بر روی سنسور دما ترموکوپل کلیک کنید.

برخی مشخصات ترموکوپل نوع N چیست؟

ترموکوپل تایپ N، مقاومت بیشتری در برابر رانش به دلیل اکسیداسیون در ارتفاعات را دارد. سنسورهای سِری N می توانند ناپایداری های معمول که در تایپ K ممکن است اتفاق بیفتد را تحمل کرده و از طرفی در برابر رانش های مکانیکی و شیمیایی در محیط از خود مقاومت نشان دهند. حساسیت آن حدود 39 µV/°C است که در مقایسه با نوع K کمی پایین تر است.

شرکت مانیاد صنعت به عنوان تولید کننده حرفه ای انواع سنسورهای سنجش دما به خصوص دماسنج ترموکوپل و RTD توانسته است که نیاز مبرم کشور را در زمینه سنسورهای دما در کلیه صنایع کوچک و بزرگ برطرف نماید. تمامی محصولات ارائه شده توسط ما دارای ضمانت و خدمات پس از فروش عالی هستند.

هر نوع سنسور تیپ N که توسط طراحی و ساخته می شود دارای ویژگی های زیر هستند:

  1. عایق معدنی (Mineral Insulated Type N ): غلاف فلزی عایق شده با پودر اکسید منیزیم که به آن MIMS هم گفته می شود.
  2. کابل/سیم (Cable/Wire Type N): سنسورهای فلکسیبل (انعطاف پذیر) در با کابل های از جنس PVC، PTFE یا الیاف شیشه.
  3. غلاف سرامیکی و فلزی: می توانید از سِری N در دماهای بالا استفاده کنید به شرطی از غلاف سرامیکی در آن ها استفاده استفاده کنید. همچنین برای محدوده دماهای پایین تر بایستی از غلاف فلزی ضد زنگ (Stainless Steel) استفاده کنید.
  4. ناحیه درج (Type N Inserts)
  5. بخش حسگر یا سنجش (Type N Elements): بخش حسگر که به منظور قرارگیری در غلاف محافظ مورد استفاده قرار می گیرد.

مشاوره رایگان خرید و فروش دماسنج ترموکوپل نوع N

برای دریافت مشاوره فنی فروش و آگاهی از قیمت خرید و فروش انواع ترموکوپل نوع N، سری و تایپ N، با کارشناسان مانیاد صنعت رادین آژند تماس بگیرید. ما همیشه در خدمت شما عزیزان هستیم و شما ر ا راهنمایی می کنیم.