خرید کابل حرارتی

چند نوع کابل حرارتی یا کابل گرمایشی در مانیاد صنعت رادین آژند وجود دارد وجود دارد؟ با جستجو در وبسایت مانیاد صنعت می توانید مدل های متنوعی از این محصولات پیدا کرده و خرید کنید. سیم و کابل های گرمایشی با توجه به نوع آن، برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال کابل هایی که در صنایع خودروسازی مورد استفاده قرار می گیرند با کابل هایی که در صنایع فولاد، مس یا پتروشیمی استفاده می شوند، تفاوت دارند. پس مشتریان عزیز بایستی قبل از خرید این محصولات با کارشناسان مربوطه مشورت نمایند.

“شرکت مانیاد صنعت به عنوان یکی از شرکت های ارائه کننده انواع سیم و کابل های حرارتی و گرمایشی از برندهای معتبر جهانی در ایران، آماده ارائه مشاوره رایگان و تخصصی به شما عزیزان است”

در حالیکه محصولات طیف گسترده ای دارند، اما همه آن ها یک ویژگی مشترک دارند، بررسی میزان حداکثر درجه حرارت.

نام دیگر کابل های حرارتی، کابل هیت تریسینگ، کابل ترموکوپل، کابل نسوز، کابل اعلام حریق و کابل ابزار دقیق است.

چندین روش برای ارزیابی حداکثر دما در در کابل های های گرمایشی وجود دارند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

کابل حرارتی چیست

به زبان ساده انواع سیم و کابل حرارتی یا حرارت ایجاد می کنند، یا حرارت را سنجیده و کنترل می کنند و یا مقاوم به حرارت می باشند. پس ما با 3 دسته مولد،سنجش گر دما و مقاوم به حرارت سر و کار داریم.وقتی از مقاومت در برابر دما صحبت می کنیم منظور ما یک بازه است. که از زیر صفر شروع شده و تا بیش از 1545 درجه سانتیگراد ادامه پیدا می کند.پس عملکرد مناسب در دمای زیر صفر و به هم نریختن ساختار مولکولی در دمای منفی مانند 65- درجه سانتیگراد را هم شامل می‌شود.شرکت HEW KABEL آلمان یکی از مشهور ترین تولید کنندگان کابل های خاص حرارتی در سطح جهان به شمار می رود. این شرکت کابل نسوز تفلونی بسیار خاصی تولید می کند که دارای عملکرد مناسبی در دمای زیر 0 درجه سانتیگراد می باشد. همچنین نقطه ی ذوب این کابل 1545 درجه سانتیگراد می باشد که یکی از خاص ترین کابل های موجود در دنیا به شمار می رود.

شرایط مورد نیاز برای ارزیابی کابل های گرمایشی

به عنوان نقطه شروع، درک موارد زیر حائز اهمیت است:

بررسی طول عمر محصول: این مورد به این ایده متکی است که مواد یا اجزای سازنده کابل ها، چقدر در برابر فشارهای بیش از حد انتظار دوام می آورند. فشارهای وارده بر سیم و کابل گرمایشی یا هیت تریسینگ می توانند فیزیکی (لرزش، شوک و …)، شیمیایی (قرار  گرفتن در برابر مایعات غلیظ) یا حرارتی (دمای بالا و پایین) باشد.

شاخص دما: شاخص دما اصطلاحی است که در صنایع برای تعریف قابلیت گرمایی به کار می رود. به عبارت دیگر، روشی است که بیانگر حداکثر دمای عملیاتی برای عایق (توجه داشته باشید ممکن است هادی از لحاظ دما متفاوت باشد). برای استاندارد برای استاندارد IEC60172، حداکثر طول عمر در حداکثر دما 20000 ساعت است. در مقایسه، ASTM D3032 این حد را برای کاربر باز می کند.

سیم های لاکی: سیم های لاکی به سیم های گفته می شود که لایه عایق بسیار نازکی دارند. این سیم ها در کارگاه های سیم پیچی مورد استفاده قرار می گیرند.

سیم پیچ: سیم پیچ ها معمولاًدر موتورهای الکتریکی و ترانس ها مورد استفاده قرار می گیرند. به منظور به حداقل رساندن شکاف های هوا و به حداکثر رساندن عملکرد، نیاز است که محکم سفت شوند.

بررسی طول عمر سیم و کابل

2 روش معمول برای تعیین اندازه گیری حداکثر درجه حرارت سیم و کابل وجود دارد که عبارتند از:

  • IEC60172
  • ASTM D3032 14

استاندارد IEC60172 برای ارزیابی شاخص میزان درجه حرارت سیم پیچ های لاکی و نوار پیچیده در نظر گرفته می شود.  در حالی که از روش ASTM برای ارزیابی سیم های برق عمومی استفاده می گردد.

نکته: استفاده از 2 روش فوق برای بررسی طول عمر به منظور توی داده هایی به منظور تعیین حداکثر دمای قابل استفاده به کار می روند.

از آنجا که قرار دادن مجموعه ای از نمونه ها برای تأمین حداکثر میزان درجه حرارت در کوره به مدت 20000 ساعت، غیر عادی به نظر می رسد، تکنیک های دیگری برای تولید داده ها لازم است. آزمایش شاخص حرارتی به دنبال بررسی طول عمر سیم و کابل گرمایشی است.

در یک سطح پایه، آزمایش شوک حرارتی، مواد را تحت فشار قرار داده تا از بین بروند. این آزمایش برای انواع و اقسام مواد گوناگون مورد استفاده قرار گرفته و هیچ تفاوتی بین مواد وجود ندارد.

بسته به نوع سیم، آزمایش IEC 60172 ممکن است باعث شود سیم ها مستقیم یا پیچ خورده روی هم نگه داشته شوند. (تفاوت رنگی که در تصویر زیر مشاهده می کنید، فقط جهت درک بهتر است).

آزمایش IEC 60172

آزمایش IEC 60172

راه اندازی IEC60172

آزمایش IEC60172 برای شوک دادن به سیم به 3 فعالیت اصلی متکی است:

  1. قرار گرفتن در معرض دما
  2. شوک مکانیکی
  3. قرار گرفتن در معرض ولتاژ بالا

نصب و راه اندازی سیم: در این آزمایش 10 تا 20 سیم با یکی از 2 روش ذکر شده، آماده می شوند. نمونه ها به صورت مارپیچ به هم پیچیده شده اند. (سیم های پیچ خورده دارای قطر 2 برابری نسبت به سیمی که پیچ نخورده است)، یا به وسیله lacing tape با طول تقریباً 10 الی 12 اینچ به هم گره خورده است.

قرار گرفتن در معرض دمای بالا: نمونه ها به فیکسچر متصل شده و درون گوره با درجه حرارت بالا قرار می گیرند. مدت زمان ماندن درون کوره به ترکیبی از عوامل بستگی دارد که شامل درجه حرارت مورد انتظار برای مواد و دمای آزمایش است. IEC 60172 مدت زمان/ حرارت پیشنهادی کوره را بر اساس میزان حداکثر درجه حرارت نامی ارائه می دهد.

شوک مکانیکی: بسته به روش آزمایش، پس از وقفه در معرض دمای بالا، نمونه ها بر روی قالب قرار گرفته و تحت آزمایش خمش قرار می گیرند.