3.6/5 - (7 امتیاز)

خرید ترموکوپل نوع R

ترموکوپل نوع R یا (R Type Thermocouple) جزو دسته بندی دماسنج های اندازه گیری دما بالا محسوب و در اصل جزو تایپ هایی است که مانند سِری S و B، جزو سنسورهای گران قیمت محسوب می گردد. ترموکوپل تایپ R از (Pt-PtRh13%) تشکیل شده است و دقیقاً شبیه تیپ S است. چون میزان درصد رودیوم در این تیپ از سنسور بالاست، اگر در محیط هایی که دمای آن ها نزدیک به 1600 درجه سانتیگراد است، استفاده گردد تا حدودی میزان پایداری آن بالاست. رایج ترین قطر سیم ترموکوپلی که در این تیپ یا سِری مورد استفاده قرار می گیرد، قطرهای 0.5mm، 0.4mm، 0.35mm است. هر چه میزان دمای کاری بالاتر باشد، به شما پیسنهاد می کنیم که حتماً از قطرهای بزرگتری استفاده کنیم. ساختار معمول این نوع از دماسنج های اندازه گیری دما از غلاف محافظ سرامیکی خارجی Single یا Double از جنس C610 یا C799 است که نوع آن بسیار بستگی به نوع مصرف، میزان دمای کاری و اتصال الکتریکی به وسیله اتصال کلگی یا هد (Head Conncetion) انجام می گردد.

متریال ترموکوپل تایپ R چیست؟

ترموکوپل تایپ R ترکیبی از سیم پلاتین خالص و 87 درصد پلاتین رودیوم و 13 درصد سیم آلیاژی است. این سِری از جفت های حرارتی قادر هستند در بازه زمانی کوتاه مدت تا دمای 1768 درجه سانتیگراد را بدون هیچگونه مشکلی اندازه گیری و ثبت کنند. ترموکوپل R (آر)، در بلند مدت قادر است تا دمای 1400 درجه سانتیگراد را ثبت و ضبط کند.

ما در شرکت مانیاد صنعت، توانسته ایم تایپ R را در ابعاد و سازهای متنوع طراحی و تولید کنیم و صنایع بزرگ و کوچک در کشورمان را به طور کامل تجهیز نماییم.

دماسنج های اندازه گیری دما سِری R به پایداری و دقت فوق العاده بالا، محدوده دمایی بسیار بالا و عمر طولانی مانند تیپ S مشهورند. حتی از این تیپ، به عنوان یکی استاندارد در آزمایشگاه های مرجعه مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که قبلاً در بالا به آن اشاره کردیم، به علت اینکه در تایپ R در دماهای بالا استفاده می شود، از غلاف سرامیک در آن استفاده می شود که خود غلاف های سرامیکی در 2 نوع استخوانی و سفید هستند.

این تیپ از سنسورهای دما، دارای خواص فیزیکی و شیمیایی بسیار عالی، پایداری ترموالکتریک فوق العاده و همچنین مقاومت در برابر اکسیداسیون در دماهای بسیار بالا بوده و از آن ها می توان در محیط های اکسیدی و خلا بدو.ن هیچ گونه مشکلی استفاده نمود. از آنجایی که عملکرد کلی ترموکوپل تیپ آر برابر با عملکرد ترموکوپل نوع S است، معایب سنسور ترموکوپل نوع R عبارتند از پتانسیل حرارتی و حساسیت کم، کاهش استحکام مکانیکی در دماهای بالا، حساسیت بسیار به آلودگی و گران بودن آن ها اشاره کرد.

مشاوره خرید و فروش سنسور ترموکوپل نوع R

به منظور بررسی مشخصات فنی، مشاوره فنی، خرید و استعلام قیمت فروش انواع ترموکوپل نوع R، سری و تایپ R (آر)، با کارشناسان فنی مانیاد صنعت رادین آژند تماس بگیرید. رضایت شما، افتخار ماست.