• شرکت مهندسی بازرگانی مانیاد صنعت
  • وارد کننده و تأمین کننده کابل های حرارتی

کابل اعلام حریق XLPE چیست؟

کابل اعلام حریق XLPE چیست؟
کابل اعلام حریق XLPE چیست؟
(8) رای، میانگین: 4.75/5

کابل اعلام حریق XLPE چیست؟

در ادامه متن مشخصات فنی ، مزایا ، ساختار ، مواد تشکیل دهنده ، روش ساخت و لیست قیمت کابل اعلام حریق XLPE را بررسی می کنیم. همچنین به دلیل تشابه و نزدیکی بسیار زیاد سیم و کابل نسوز و اعلام حریق ، مشخصات فنی ، روش های تولید ، خرید ، فروش و قیمت سیم و کابل نسوز را نیز بررسی خواهیم کرد. بررسی لیست قیمت کابل ( ضد حریق ) اعلام حریق ERSE ( ارسه ) ترکیه ، CAVICEL ( کویسل ) ایتالیا ، DRAKA ( دراکا ) انگلیس نیز خالی از لطف نخواهد بود.

XLPE چیست؟

بهتر است در ابتدا مشخص کنیم که مواد XLPE بکار رفته در سیم و کابل اعلام حریق چیست؟ و چه ساختار مولکولی دارند؟ XLPE در واقع نام اختصاری برای عبارت ( cross-linked-polyethylene ) می باشد.همانگونه که در شکل زیر مشخص است پلی اتیلن یک ساختار مولکولی خطی دارد. ساختار مولکولی پلی اتیلن از نظر شیمیایی به همدیگر متصل نیست، و در صورتی که در برابر درجه حرارت بالا قرار گیرد، فرم و حالت خود را از دست می دهد.این در صورتی است که مولکول های XLPE بر طبق شکل زیر در سه جهت پیوند شیمیایی برقرار کرده اند.

مشخصات فنی کابل شیلدار اعلام حریق

یکی از مهمترین مزیت های کابل شیلدار (پی نوشت 1*) اعلام حریق با عایق XLPE برای ولتاژ متوسط و بالا ، کاهش تلفات دی الکتریک است. ضریب تلفات یا کاهش قدرت عایقی دی الکتریک یک دهم (0.1) قدرت کاغذ دی الکتریک یا همان عایق و همچنین در حدود 0.2 قدرت پایین تر از ضریب قدرت عایق PVC کابل مورد نظر است.ازآنجایی که ضریب ثابت دی الکتریک کابل XLPE در مقابل ظرفیت کل بسیار مطلوب و همچنین پایین تر است، از این رو شارژ جریان و جریان نشتی زمین در شبکه کاهش یافته و از جرقه زدن در داخل کابل جلوگیری می کند.

مزایای کابل اعلام حریق XLPE

  • خواص درجه یک الکتریکی و فیزیکی کابل های اعلام حریق XLPE همیشه سبب شده است که برای انتقال و توزیع جریان الکتریکی یکی از بهترین نوع از انواع کابل باشند.
  • ظرفیت انتقال جریان بالای کابل اعلام حریق XLPE

مقاومت عالی کابل های اعلام حریق XLPE در برابر تغییر شکل تحت دمای بسیار بالا. این ویژگی سبب شده است که جربان بالایی را تحت دمای عادی زیر 90 درجه سانتیگراد، شرایط  بحرانی  تحت دمای 130 درجه سانتیگراد و شرایط اتصال کوتاه تا دمای 250 درجه سانتیگراد، بتوانند از خود عبور دهند.

  • راحتی در نصب

عدم محدودیت نصب در ارتفاع و قابلیت نصب در هرجایی که نیاز باشد.

قیمت و خرید کابل نسوز شیلددار

  • عدم نیاز به غلاف فلزی

کابل های اعلام حریق XLPE عموما به غلاف فلزی نیاز ندارند که این خود از آسیب دیدن عایق ها و روکش های کابل در اثر شکستگی یا خورندگی جلوگیری می کند.

مراحل ساخت کابل اعلام حریق با روکش XLPE

برای ساخت کابل های اعلام حریق دراکا ( DRAKA ) ، ارسه ( ERSE ) ، کویسل ( CAVICEL ) و… با روکش XLPE نیاز است که از پیشرفته ترین تکنولوژی ها که برای چندین مرحله لایه بندی این کابل ها در محیطی بدون نفوذ آب،تحت پخت خشک(گرمای بدون رطوبت) و همچنین سرمایش خشک که با گاز صورت می گیرد، استفاده شود.

  • برای مشاهده مشخصات فنی ، مقایسه ، لیست قیمت و خرید انواع کابل اعلام حریق خارجی دارای گواهی LPCB از قبیل ارسه ( ERSE ) ، کویسل ( CAVICEL ) ، دراکا ( DRAKA ) و دیگر برندها کلیک کنید.

 

پی نوشت:

  1. برای ترجمه عبارت Shielded بهتر است از واژه ی شیلددار استفاده کنیم.
چاپ