3.8/5 - (5 امتیاز)

خرید ترموکوپل نوع S + استعلام قیمت

ترموکوپل نوع S یا (S Type Thermocouple) که به آن تایپ S یا تیپ S هم گفته می شود، یکی از انواع دماسنج های فوق العاده حرفه ای سنجش و اندازه گیری دما است. این تیپ از جفت های حرارتی یا گرمایی، جزو خاص ترین و گران ترین سِری های ترموکوپل های صنعتی محسوب می شوند، چون در متریال آن از ترکیب پلاتین-رودیوم استفاده شده است. از نوع اِس می توانید به منظور اندازه گیری دماهای بالا بدون کوچکترین مشکلی استفاده کنید. به خصوص صنایع داروسازی و بیوتکنولوژی از مشتریان بالقوه این نوع از حسگرهای دما هستند.

مانیاد صنعت، یکی از برترین تولیدکنندگان سنسورهای تایپ S در ایران است که توانسته است بسیاری از صنایع بزرگ و کوچک کشور را در این زمینه تجهیز کند. دماسنج های تایپ یا تیپ S قادرند تا حداکثر 1700 درجه سانتیگراد را اندازه گیری کنند.

متریال ترموکوپل نوع S چیست؟

ترموکوپل های تیپ S از متریال (Platinum Rhodium – 10٪ / Platinum) ساخته شده اند. در اکثر مواقع به دلیل دقت بسیار بالا و همچنین ثبات عالی تیپ S، در کاربردهایی که نیاز است دماهای پایین اندازه گیری گردد، مورد استفاده قرار می گیرد.

نوع غلاف تایپ S معمولاً از سرامیک است. ترموکوپل S به سنسورهای پلاتین-رادیوم مشهورند.

دقت اندازه گیری در سنسورهای تیپ یا تایپ S

در سنسورهای تیپ S دقت اندازه گیری به شرح زیر است:

  1. استاندارد: 1.5C or +/-.25%+/-
  2. محدودیت های خاص خطا: 0.6C or 0.1%+/-

نکته مهم: استفاده مداوم در دماهای بالا (بالای 2200) درجه سانتیگراد نیز باعث انتشار رودیم در محبط شده و باعث می شود که برای افراد مضر باشد.

مشاوره خرید ترموکوپل نوع S

اگر قصد خرید و استعلام قیمت فروش انواع سنسور ترموکوپل نوع S، تیپ، تایپ و سِری S (اِس) را دارید، می توانید از طریق روش های زیر با ما تماس گرفته و از مشاوره های رایگان و تخصصی ما استفاده کنید: