استاندارد نصب ترموول (راهنمای عملی)

استاندارد نصب ترموول (راهنمای عملی)
به این مطلب امتیاز دهید:

در این مقاله قصد داریم درباره نصب ترموول (Thermowell Installation) و استاندارد آن با شما عزیزان صحبت کنیم. امیدواریم راهنمایی ای که در این مقاله می خوانید، بتواند برای شما عزیزان در مورد نصب این تجهیزات مهم، موثر باشد. (این مقاله در خصوص نصب Thermowell بر روی خطوط لوله تهیه شده است).

قبل از نصب ترموول بر روی خطوط لوله، بایستی چند سوال مهم را در خصوص محل نصب، طول دریچه، اندازه جایی که قرار است نصب گردد، میزان فاصله از یکدیگر و همچنین میزان تأثیر آن ها بر فرایند سیال است.

ترمووِل، یک دستگاه بسیار موثر برای محافظت از پروب ها یا سنسورهای دما نظیر: RTD، ترموکوپل ها و ترمیستورها است. این تجهیزات اکثراً به وسیله اتصالات فلنجی عمود بر جریان وارد می شوند. با این حال، قرار دادن و نصب ترموول یک مهارت حرفه ای که هرکسی قادر به انجام آن نیست. اینها برخی از رایج ترین سوالاتی است که معمولاً مشتریان می پرسند.

  1. میزان طول غوطه ور شدن (فرورفتگی در سیال) ترموول (immersion length) چقدر باشد؟
  2. میزان فاصله Thermowell ها نسبت به یکدیگر چقدر باشد؟
  3. با توجه به فرآیند سیستم، Thermowell در کجا باید نصب گردد؟

پاسخ های متعددی در مورد انتخاب محل نصب تجهیز، نحوه قرارگیری و نصب آن وجود دارد.

ترموول چگونه باید نصب گردد (میزان غوطه وری در سیال یا immersion length)

روش انتخاب طول صحیح طول غوطه وری (U) بستگی به قطر و اندازه Pipe بستگی دارد. به عنوان یک قاعده کلی، معمولاً داخل لوله به 3 قسمت تقسیم شده است. 1/3 بالایی، 1/3 میانی و 1/3 پایینی. همواره نوک Thermowell باید در قسمت 1/3 میانی باشد.

راستی می دانید علت قرار دادن Thermowell به صورت زاویه دار چیست؟
علت قرار گیری ترموول ها به صورت زاویه 45 درجه این است که حداکثر تماس را با سیال داشته تا بتواند اندازه گیری را با دقت بالایی نشان دهد. اگر تجهیز را به صورت صاف داخل لوله نصب  گردد، ممکن است باعث ایجاد گرداب اطراف آن گردد.

هدف این است که خرابی ها یا نارسایی هایی مکانیکی بالقوه را با خطاهای احتمالی اندازه گیری متعادل کنیم. از یک طرف، هر چه میزان طول غوطه وری یا فرورفتگی بیشتر باشد، احتمال اینکه Thermowell به دلیل سرعت سیال عبوری دچار مشکل و خم شدگی و فرسودگی یا مشکلات مکانیکی گردد، بیشتر است.

 

 

 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید TwitterFacebookWhatsappTelegramLinkedInPin It

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام!
ارتباط از طریق ایمیل: sales@maniadsanat.com

×