ترموکوپل نوع K (خرید انواع تایپ یا تیپ نوع کا)

3.7/5 - (6 امتیاز)

ترموکوپل نوع K یا (K Type Thermocouple)، یکی از انواع تایپ ها و تیپ های ترموکوپل است. این سِری از سنسورها، جزو محبوب ترین، رایج ترین و پراستفاده ترین محصولات در بین انواع رایج سنسورها محسوب می گردند. اگر حتی یک بار برای خرید و استعلام قیمت فروش این محصولات با کارشناسان برق صحبت کرده باشید، حتماً آن ها هم تیپ K را هنگام مشاوره به شما پیشنهاد داده اند.

برای مشاهده، بررسی و استعلام قیمت کل سنسورها، بر روی ترموکوپل کلیک کنید.

محدوده دما سری K

میزان دامنه یا محدوده دمایی در حسگرهای دمایی سِری K از 200- الی 1260+ درجه سانتیگراد (326- الی 2300+ درجه فارنهایت) است.

نکته: اگر قرار است دماسنج یا جفت گرمایی را در دمای زیر صفر (0) درجه سانتیگراد  استفاده کنید، نیاز است که از متریال خاصی برای افزایش سنجش دقت اندازه گیری، استفاده کنید. همچنین محدوده های خاص خطا ( Special Limits Of Error) در دماهای زیر صفر درجه در این نوع از جفت های رمایی مشخص نشده است.

جنس متریال تیپ یا تایپ K چیست؟

ترموکوپل های تیپ یا تایپ K از دو رسانای مبتنی بر Chromel و Alumel ساخته شده اند، در برابر خوردگی مقاوم بوده و تقریباً برای همه مصارف صنعتی بسیار مناسب اند. همچنین آلیاژ آن به صورت کروم-نیکل است. پایه مثبت (+) غیر مغناطیسی و پایه منفی (-) آن مغناطیسی است.

یک عیب تایپ های کا این است که در برابر گوگرد آسیب پذیرند. (پس از قرار گرفتن در معرض محط های حاوی گوگرد اجتناب کنید).

مقاومت در جفت های گرمایی تیپ K

ترموکوپل ها با مقاومت خاصی تولید نمی شوند، این تجهیزات، دما را بر اساس ولتاژ خروجی ای که ایجاد می کنند، اندازه گیری می کنند. مقاومت با اندازه رسانا و تا حدودی با میزان هادی استفاده شده تفاوت دارد.

قیمت فروش ترموکوپل نوع K

هزینه ترموکوپل نوع K، بستگی به نوع حسگر انتخابی شما دارد. پس از تعیین نوع سنسور مورد نیاز، می توانید قیمت را از کارشناس ما بپرسید.

ترموکوپل های نوع K، جزو ارزانترین محصولات در بین انواع دیگر محسوب می شوند. از آنجا که خطی بودن ویژگی های نیروی الکتروموتور عالی است و مقاومت در برابر حرارت و مقاومت در برابر خوردگی زیاد است، ابتدا استفاده از جفت های حرارتی سِری K را برای کصرف خود در نظر می گیریم.

مشاوره خرید انواع ترموکوپل نوع k (کا)

به منظور بررسی مشخصات فنی، مشاوره فنی و خرید و استعلام قیمت فروش انواع ترموکوپل نوع، سری و تایپ K، با کارشناسان فنی مانیاد صنعت رادین آژند تماس بگیرید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید TwitterFacebookWhatsappTelegramLinkedInPin It

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام!
ارتباط از طریق ایمیل: sales@maniadsanat.com

×